Alpaku Piedzīvojums Latvijā 2017 - tā bija ļoti interesanta nedēļa un viens no spilgtākajiem notikumiem bija Ievas Prānes studijas apmeklējums. Tagad nevaru vien sagaidīt, kad tikšu līdz savai studijai un varēšu sākt kādu no filcēšanas projektiem!

Ieva bija ļoti profesionāla un iedvesmojoša kā pasniedzēja, viņas studijā bija patīkami strādāt. Bija iedvesmojoši strādāt esot Ievas mākslas darbu, viņas radīto dizaina apģērbu un  materiālu vidū.

Es pilnīgi noteikti pieļauju domu atgriezties uz vēl vienu Ievas meistarklasi, kur apgūtu "zig-zag mežģīņu" bezgalīgās iespējas.

Ieva Prāne - Tu esi ļoti talantīga māksliniece!

Maria Wiklund (2017, New York State)Bet, Ievuci, Tu jau esi pamanīta! Esmu pārliecināta, ka daudzi Tevi zina! Un es zinu, ka arī es, kad eju uz izstādēm, man nav kauns teikt, ka šis ir manas draudzenes darbs. Redzi, uzreiz, ja darbs ir atzīstams, tad no mākslinieces Ievas Prānes pārtopi par "privātīpašumu" - MANA draudzene. :) Atceros, kā lepojos, ka šo tekstilmākslinieci es pazīstu, kad gāju uz izstādēm.


Mākslas zinātniece
Zanda Jankovska
(2016, Videbaek, Dānija)Ieva Prāne ir Latvijas tekstilmākslas nozares viena no spilgtākajām Rūdolfa Heimrāta mantojuma pēctecēm ar radošu potenciālu.


Tekstilmāksliniece,
L M A Latgales filiāles Vizuālās mākslas nod. Tekstilmākslas apakšnozares vadītāja
Gundega Strautmane
(2016, Rēzekne, Latvija)Mēs saņēmām Ievas Prānes gobelēnu kā dāvanu. Tas ir brīnišķīgs fotogrāfijas attēlojums tekstīlijā, kurā esam redzami mēs ar manu partneri Ekvadoras pludmalē. Mākslas darbā redzama ne tikai mūsu abu neticamā līdzība, tas arī ir spējis uzburt šīs konkrētās vietas īpašās  sajūtas un atgādina jaukas atmiņas. Darbs kopumā rada apdullinošu iespaidu, tomēr, lai cik uz to skatos, katru reizi pamanu jaunas detaļas. Šis darbs ir aizraujošs, skaists un valdzinošs. Mēs to esam pielikuši pie sienas mūsu dzīvojamā istabā un tagad es nevaru iedomāties šo telpu bez tā. Esmu pateicīga par šo brīnišķīgo dāvanu.

Alise Piebalga (2015, Londona)Ieva!
Līnija, krāsa, laba kompozīcija.
Visu to var apvienot tekstilā.
Cieņā.

Gleznotājs, LMA rektors
Prof. Aleksejs Naumovs (2015)Pārdomāts dizains.


Dizainere, salona "Linulāde" īpašniece
Evita Smanuhina (2015)Ieva piedalījās mūsu biznesa plānošanas seminārā, kurā vadīja tā radošo darbnīcu. Šajā nodarbībā mēs ļāvāmies otu un krāsu burvībai, ko daudzi no mums nebija darījuši kopš skolas laikiem. Ieva ļoti vienkāršā un saprotamā veidā vadīja šo procesu un tajā pašā laikā paralēli stāstīja par dažādiem vēsturiskiem faktiem, kas mūs interesēja. Ieva spēja ieinteresēt pat visskeptiskākos grupas dalībniekus, kuri pēc tam negribēja vien beigt šo nodarbi. Šis bija lielisks veids kā iekustināt un saliedēt komandu pirms nopietna semināra, kas deva labu impulsu tālākam darbam.


SEB līzings Pārdošanas nodaļas vadītāja,
Inga Auziņa
(2013)


Es gribu

Es vēlos, lai mana āda būtu tik plāna,
Ka es sajustu bērna zīdaino vaidziņu
Un sastrādātas rokas raupjumu.
Es gribu, lai manas maņas būtu vaļā
un es sajustu rudens krāsu spirgtumu
Un valgo zemi,ko atsedz nokusušais sniegs.
Es atsakos slēpt savu seju zem maskas
Pat tad, ja katrs var redzēt man cauri.
Es negribu uzaudzēt mizu,
čaulu
vai bruņas,
Kas biezākas kļūst ar gadiem.
Es gribu saglabāt cerību,
Savu bērnišķo sapni
Par cilvēku,
skatienu,pieskārienu
un neizteiktiem vārdiem.
Es atsakos vadīties
Pēc ceļazīmēm.
Es gribu uzlidot augstu,
nolaisties dziļumos,
Pazaudēt ceļu un atrast.
Es gribu redzēt žilbinošu gaismu
Un necaurredzamu tumsu.
Es gribu būt ievainojams.

Eiroparlamenta deputāte
Satu Hassi (2011, Somija)Tekstilmāksla ir krāsas, līnijas ritmu, radošas noskaņas un mākslas tēla izpausme laika ietilpīgā darbībā ļoti dažādos materiālos – tradicionālos un mūsdienīgos. Ieva Prāne staigā pa šo naža asmeni pārliecinošā individuāli piesātinātā solī - viņai ir spēks būt tekstilmāksliniecei!

Gleznotājs, LMA prorektors, profesors
Kristaps Zariņš (2010)Ieva Prāne ir tikko absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantūru ar izcilu diplomdarbu, parādot ne tikai augstu māksliniecisko vērtību, bet arī oriģinalitāti gobelēna tehniskajā izpildījumā. Pārsteidzoši asprātīgas ir viņas interpretācijas par „Vientieša” tēmu. Māka nesarežģīt, bet jūtīgi tvert un parādīt citiem sev aktuālās tēmas ir apliecinājums mākslinieka sūtībai.

Tekstilmāksliniece,
Latvijas Tekstilmākslas asociācijas prezidente, LMA profesore
Aija Baumane (2010)

Personālizstāde "Textil-gleznas"
Lēdurga (Latvija), Lēdurgas kultūras nams,
20. oktobris - 20. novembris 2016.

Personālizstāde Sedico (Itālija),
4.jūnijs-27.jūlijs 2016,
kas notiks starptautiska kultūras festivāla "Alle 5 della sera" ietvaros.
Organizē IMAP CASA management.

Personālizstāde "NÄKÖKULMIA NAISEUTEEN"
(Sievišķīgais noslēpums)
Tamperes (Somija) Verkaranta galerijā
no 24. februāra līdz 21.martam, 2011.

Personālizstāde ... ir laiks ...
Daugavpils Novadpētniecības un Mākslas muzejā
no 2010. gada 16. aprīļa — 27. maijam.
 
         
Galerija CV Izstādes Video Par Ievu Kontakti Legatee
                    English